Novinky

Zaujímavé miesta do 30 km

Ružomberok

Vzdialenosť od chaty: 20 km

Ružomberok leží na sútoku rieky Váh a Revúca na severozápadnom okraji Nízkych Tatier. História mesta siaha do mladšej doby bronzovej a prvá písomná zmienka o meste je z roku 1233. V roku 1318 Ružomberok získal mestské výsady a s spolu s nimi aj právo dolovať zlatú, striebornú a medenú rudu. V období do roku 1526 získalo mesto oslobodenie od mýta v celom Uhorsku a právo týždenných trhov a jarmokov. Vďaka týmto výsadám a výhodnej polohe sa Ružomberok stal významným centrom Liptova. V meste je zachovaných viacero historických pamiatok, ako napríkald gotický kostol zo 14. storočia, alebo barokový kláštor z 18. storočia, a nájdete tu aj galérie a múzeá.
Z hľadiska turistiky je vhodným východiskom na výlety do Nízkych Tatier, Veľkej Fatry a Chočských vrchov. Najväčším strediskom zimných športov je Skipark Malino Brdo, ktoré má 7 lyžiarskych vlekov. Najdlhší má dĺžku 1200 metrov, najdlhšia zjazdová trať má dĺžku 3600 metrov a vedie z vrcholu Malina Brda do Hrabova. V letnej sezóne je Skipark zameraný na agroturistiku.

Donovaly

Vzdialenosť od chaty: 20 km

Horská rekreačná obec (850 m) západnej časti Nízkych Tatier rozložená v širokom sedle na hlavnej ceste z Banskej Bystrice do Ružomberka. Leží v ochrannom pásme NAPANT-u v blízkosti národného parku Veľká Fatra a je dôležitým strediskom letnej a zimnej rekreácie.
Už v 17. storočí tu vznikali uhliarske osady a na začiatku 18. storočia na území patriacom banskobystrickému banskému eráru bola založená obec Donovaly. Nachádza sa tu klasicistický kostol z roku 1825 s pôvodným vnútorným zariadením a zrubové domy so zasklenými verandami, ktoré pivnicami vyrovnávali terén.
Obec sa postupne mení na turistické stredisko zimných a letných športov. Nachádza sa tu 11 km lyžiarskych zjazdových tratí, 25 km bežeckých tratí, sedačkové lanovky, lyžiarske vleky a sú tu široké možnosti horskej a rekreačnej turistiky.

Bešeňová

Vzdialenosť od chaty: 22 km

Vodný park Bešeňová je aquapark s celoročnou prevádzkou. Termálne kúpalisko je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov (vrt bol vykonaný v roku 1987). Voda sa na povrch dostáva o teplote 62°C.
V areáli sa nachádza 13 vonkajších a 3 vnútorné bazény, 9 tobogánov, vitálny svet, relax centrum. Je otvorený celoročne. Termálna voda pôsobí blahodárne predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy, dýchacie ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky.
Bešeňová ponúka po celý rok okrem kúpania aj rôzne druhy masáží a wellness služieb, príjemné posedenie v reštauráciách a baroch priamo pri bazénoch.
Pre firmy sa ponúkajú profesionálne kongresové služby na usporiadanie školení, seminárov a iných firemných akcií podľa požiadaviek klientov.
Nádherná príroda v okolí ponúka možnosti nenáročných prechádzok, cyklistických výletov a náročných horských túr v Chočských vrchoch, Nízkych Tatrách a regióne Liptova.

Vlkolínec

Vzdialenosť od chaty: 30 km

Obec Vlkolínec je typicky vrchárskou dedinou a nachádza sa v pohorí Veľká Fatra pod vrchom Sidorovo v nadmorskej výške 718 m. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1376, keď sa spomína ako ulica mesta Ružomberok. Od roku 1977 bola vyhlásená pamiatkovou rezerváciou a od roku 1993 je zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Ako jediná obec na Slovensku nie je narušená novou výstavbou. Predstavuje unikátny urbanistický celok pôvodných ľudových stavieb. Na základe komparatívnej štúdie ICOMOS bola vyhodnotená ako najlepšie zachované sídlo tohto typu v Karpatskom oblúku. Pôvodne to bola osada drevorubačov, pastierov a poľnohospodárov. V obci sa zachoval unikátny súbor 45 pôvodných, takmer nezmenených sedliackych domčekov prevažne z 19. storočia s kamennými soklami, hlinou vymazanými stenami, so strechami pokrytými šindľom.

Pre info:
Vlkolínec je súčasťou Národného parku Veľká Fatra. Prechádza ním cyklistická trasa a majitelia viacerých dreveníc poskytujú možnosť ubytovania. V lete zaujme z viacerých podujatí napríklad „Nedeľa vo Vlkolínci“, ktorá sa koná vždy začiatkom augusta.

Publikované: 20. júna 2019
Zdieľajte článok:

Otvorené denne

Sme pre vás otvorení denne

WIFI zdarma

V celej chate je k dispozícii WiFi

Spoločenské podujatia

Kapacita salónika je cca 30 osôb

Psy povolené

Môžete prísť aj s vašim miláčikom

E-BIKE

Dobíjacia stanica priamo na chate

Najvýhodnejšia cena
rezervácie iba cez:
Tel.: +421 903 704 444
E-mail: info@magurka-liptov.sk