Často kladené otázky

Všeobecné otázky

Najrýchlejšie vlastným autom, motorkou alebo bicyklom po verejnej komunikácii. Buď z obce Partizánska Ľupča nachádzajúcej sa neďaleko Bešeňovej (cca 14 km), alebo z obce Liptovská Osada smerom cez Liptovskú Lúžnu (19 km), ktorá leží na hlavnej spojnici medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom. Dostanete sa k nám aj ako peší turisti, a to buď Ľupčianskou dolinou z Partizánskej Ľupče, zo Železného (napríklad, ak schádzate z vrchu Salatín) alebo priamo z hlavného hrebeňa Nízkych Tatier. V poslednom prípade môžete na Magurku zostúpiť po zelenej (Ďurková), žltej (sedlo Zámostskej hole) alebo modrej značke (sedlo Latiborskej hole).

Viac informácii

Chata Magurka (1050 m n. m.) sa nachádza priamo v Národnom parku Nízke Tatry, na severnej strane pod hlavným nízkotatranským hrebeňom, v lokalite pod Ďurkovou a Zámostkou hoľou. Niekdajšia banícka osada Magurka, v ktorej chata stojí, je súčasťou katastrálneho územia obce Partizánska Ľupča.

Rezervácie a platby

Rezervácie môžete robiť telefonicky na +421 903 704 444, e-mailom na info@magurka-liptov.sk alebo prostredníctvom rezervačného formuláru na stránkach www.magurka-liptov.sk

Cena zahŕňa ubytovanie na noc/osoba, posteľnú bielizeň, uteráky a raňajky. V cene ubytovania nie je zahrnutá miestna daň z ubytovania (0,60 EUR/osoba/noc), ktorú prostredníctvom nás platíte obci Partizánska Ľupča. Táto vám bude k cene ubytovania pripočítaná.

Pre potvrdenie rezervácie ubytovania sa vyžaduje úhrada zálohovej faktúry vo výške 100 % z predpokladanej ceny ubytovania. Platbu je možné realizovať bezhotovostným prevodom alebo hotovostným vkladom priamo na bankový účet. Zálohová faktúra Vám bude vystavená pri rezervácii pobytu na konkrétny termín. V prípade zmeny počtu osôb rozdiel medzi zálohou a účtom za ubytovanie zaplatíte na Chate Magurka pri svojom príchode. Firemným klientom a právnickým osobám vystavíme na požiadanie faktúru ako alternatívny daňový doklad k bloku z registračnej pokladne.

Na Chate Magurka môžete platiť bezhotovostne všetkými bežne používanými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro. Ale odporúčame mať v zásobe aj HOTOVOSŤ, lebo nikdy neviete, kedy nás alebo vás moderné technológie zradia. Neprijímame darčekové platobné karty tzv. gift cards ani stravné lístky.

Rezervácia sa stáva záväznou až po prijatí zálohovej platby na bankový účet.

Zálohová platba sa uhrádza pri rezervácii pobytu a jej uhradením je rezervácia konkrétneho termínu potvrdená. Doplatok v prípade zmeny počtu osôb sa platí pri príchode.

Pre potvrdenie rezervácie pobytu sa vyžaduje riadna úhrada zálohy vo výške 100 % z ceny pobytu.

Zmena rezervácie nie je problémom, pri zrušení rezervácie sa postupuje podľa Všeobecných ubytovacích podmienok.

V prípade, že nemôžete nastúpiť na pobyt, je nutné kontaktovať recepciu čo najskôr. Zaplatený rezervačný poplatok (záloha 100 %) prepadá v prospech ubytovateľa, ak je zrušenie pobytu požadované po uplynutí časového limitu, stanoveného na zrušenie rezervácie. Podmienky rezervácie a stornovanie rezervácií nájdete vo Všeobecných ubytovacích podmienkach.

Ubytovanie

Podkrovné izby vo vyššom štandarde ponúkajú hosťom samostatné sociálne zariadenia (sprchový kút, toaleta, umývadlo), uteráky, skriňu, komodu, vešiak na vetrovky a botník na odloženie topánok. K dispozícii sú nočné stolíky s lampami, pohovka a poháre na vodu. Na prízemí sa nachádzajú rodinné izby, ktoré tak isto ponúkajú plný komfort svojim vybavením. Každá rodinná izba má kúpeľňu.  Naše izby majú rôznu kapacitu.  Na izbách sú k dispozícii skrine na odloženie osobných vecí.

Od 14.00 hod.

Do 10.00 hod.

Občiansky preukaz alebo cestovný pas. Pri ubytovaní odporúčame hosťom oboznámiť sa so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Ritterstein, s.r.o., ktoré popisujú, akým spôsobom sa osobné údaje zbierajú, spracovávajú a ochraňujú.

Raňajky sú v cene ubytovania a večeru si môžete doobjednať. Okrem toho je k dispozícii jedálny lístok, z ktorého je možné objednávať v bežných otváracích hodinách reštaurácie. Obedy sa dajú doobjednať napr. na oslavu, svadbu, resp. inú väčšiu akciu telefonicky alebo e-mailom.

Auto je možné zaparkovať na verejnom priestranstve v okolí Chaty Magurka. Chata tiež disponuje súkromnými pozemkami, na ktorých je možné parkovať.

Áno, deti sú u nás vítané. Do 4 rokov je ubytovanie zdarma.

Áno, vyžadujeme však, aby bolo domáce zviera (pes) naučené základným hygienickým návykom, neznečisťovalo výkalmi priestory a okolie chaty a súčasne mu bola poskytovaná štandardná veterinárna starostlivosť (najmä povinné a odporúčané očkovania proti bežným ochoreniam, pravidelné používanie veterinárnych prípravkov proti blchám, črevným a iným parazitom. Veterinárnu starostlivosť je prevádzkovateľ chaty alebo ním poverený zamestnanec oprávnený skontrolovať z riadne vyplneného očkovacieho preukazu alebo PET-pasu). Poplatok za ubytovanie domáceho zvieraťa je 5,- EUR/ noc.

Pri dlhodobom ubytovaní nad 8 nocí je možné čerpať výhody nášho programu pre verných a dlhodobých zákazníkov a získať zľavu na ubytovanie a stravovacie služby.

Stravovanie

Áno, ak je požiadavka oznámená v predstihu. Pre ucelené kolektívy varíme podľa požiadaviek, prípadne podľa všeobecne záväzných vyhlášok (napr. pre školy v prírode).

Bežne pripravujeme jedlá aj pre celiatikov.

Áno, v našich priestoroch sa nachádza aj jednoduchý detský kútik. Využijete ho len v prípade zlého počasia. Inak máme obrovský „detský kútik“ – nekonečnú prírodu pred chatou.

Áno, denné menu je v ponuke našej reštaurácie.

Otváracie hodiny reštaurácie:
pondelok – štvrtok 9:00 – 20:00, piatok-sobota 8:00 – 22:00, nedeľa 8:00 – 20:00.
Kuchyňa je otvorená do 19,30 hod.

7,30 – 9,30 hod.

Akceptujeme platby hotovosťou alebo štandardnými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard alebo Maestro. Neakceptujeme darčekové platobné karty tzv. gift cards ani stravné lístky.

Nie, stravné lístky ani iné poukazy neprijímame. Je možné platiť iba hotovosťou alebo štandardnými platobnými kartami.

Auto je možné zaparkovať na verejnom priestranstve v okolí Chaty Magurka. Chata tiež disponuje súkromnými pozemkami, na ktorých môže zaparkovať súčasne 10 – 12 áut.

Áno, sieť WIFI je k dispozícii a je ponúkaná hosťom reštaurácie bezplatne.

Áno, k dispozícii je neprechodný salónik s kapacitou pre cca 25 hostí. V prípade väčšej skupiny hostí je možné si prenajať jedáleň pre uzavretú spoločnosť.

Kuchyňa je zameraná na domáce jedlá v jedálnom lístku a aj v dennom menu. V našom jedálnom lístku môžete nájsť lokálne slovenské špeciality – bryndzové halušky, pirohy, strapačky,…

Teambuildingy

Min. 10 osôb, ale max. kapacita chaty je pre cca 50 osôb. V prípade väčšieho počtu osôb Vám radi sprostredkujeme objednanie dodatočných ubytovacích kapacít u súkromných poskytovateľov ubytovania na Magurke, s ktorými v takýchto prípadoch úzko spolupracujeme. Nachádzajú sa len pár krokov od nás.

Áno, máme k dispozícii aj konferenčnú miestnosť.

Z organizačných dôvodov je nutné objednať firemnú akciu alebo event aspoň 4 dni vopred.

Áno, máme možnosť zabezpečenia firemnej akcie kompletne na kľúč a bez starostí pre Vás.

Záloha na rezerváciu firemnej akcie je nutná. Výška zálohy a spôsob úhrady pre firemných klientov budú dohodnuté individuálne.

Zahraničná klientela je u nás vítaná. Okrem slovenčiny náš personál komunikuje anglicky, nemecky a taliansky.

Obhliadka miesta pred samotnou akciou je samozrejme možná.

V prípade firemných klientov akceptujeme platby hotovosťou (do celkovej výšky 1.000,- EUR vrátane DPH pri vystavení bločku z registračnej pokladne), prevodom na účet alebo štandardnými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard alebo Maestro.

Škola v prírode

Min. 10 žiakov, celková ubytovacia kapacita chaty je cca 50 osôb.

Z organizačných dôvodov je nutné objednať školu v prírode aspoň týždeň vopred.

Stravovanie je zabezpečené 5x denne: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera. Jedálny lístok bude dohodnutý so školou vopred, pred nástupom žiakov na pobyt.

V prípade záujmu vieme animátora zabezpečiť ako dodatočnú službu.

Záloha na rezerváciu školy v prírode je nutná.

Akceptujeme platby hotovosťou (do celkovej sumy max. 5.000,- EUR s DPH v prípade, ak škola nie je platcom DPH), prevodom na účet alebo štandardnými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard alebo Maestro.

Ostatné otázky

V celom priestore chaty je dostupné pripojenie prostredníctvom bezdrôtovej siete WIFI. Internet je pre hostí reštaurácie a chaty ponúkaný bezplatne.

K dispozícii je detské ihrisko, ktoré patrí ku Chate Magurka. Okrem toho je možnosť prenájmu bezplatného využitia vonkajšieho altánku s grilovacou pahrebou a drevom. Ponúkame na zakúpenie aj „Grill balík“. V prípade záujmu je možné objednať si prenájom exteriérovej sedacej kúpacej kade s ohrievanou vodou. V prípade, že sa chystáte na turistiku, je možné objednať si turistický obedový balík so sebou. Taktiež je možnosť zakúpiť si čerstvo upečené pečivo priamo od nás z pece na Chate Magurka.

V prípade poškodenia chaty či vybavenia sa postupuje podľa Všeobecných ubytovacích podmienok. Vzniknutú škodu je osoba, ktorá škodu spôsobila, povinná uhradiť prevádzkovateľovi chaty.

Vo vnútorných priestoroch Chaty Magurka platí prísny zákaz fajčenia, všetky priestory sú nefajčiarske. Fajčiť je možné len v exteriéri a to na miestach na to určených (tzn. tam, kde sú umiestnené popolníky).

V prípade návštevy v zimnom období je nevyhnuté zohľadniť, že autom sa budete pohybovať vo vysokohorskom prostredí so snehovou pokrývkou, ktorá je súvislá takmer počas celého obdobia od novembra do marca. V zimnom období odporúčame mať vo výbave auta snehové reťaze, ktoré výrazne uľahčujú prejazd áut v prípade akútneho namŕzania povrchu vozovky.

Otvorené denne

Sme pre vás otvorení denne

WIFI zdarma

V celej chate je k dispozícii WiFi

Spoločenské podujatia

Kapacita salónika je cca 30 osôb

Psy povolené

Môžete prísť aj s vašim miláčikom

E-BIKE

Dobíjacia stanica priamo na chate

Najvýhodnejšia cena
rezervácie iba cez:
Tel.: +421 903 704 444
E-mail: info@magurka-liptov.sk