Chata Magurka

Chata Magurka stojí uprostred bývalej baníckej osady Magurka, priamo pod hrebeňom Nízkych Tatier. Jej lokalita je prepletená bujnými smrekovými lesmi, horskými bystrinami a turistickými chodníkmi. Je to miesto, odkiaľ vyrazíte do prírody za zážitkami s príjemnými spomienkami a kam sa večer radi vrátite. Zabudnete tu na povinnosti, vyčistíte si myseľ a zbavíte sa stresu. Na chate a v jej okolí máte množstvo príležitostí, ako stráviť svoj voľný čas.

Chata Magurka ponúka všetkým návštevníkom príjemný štandard vo forme príjemného ubytovania v izbách s vlastným sociálnym zariadením, pestrú domácu kuchyňu plnú tradičných jedál ako aj rôzne záujmové a športové aktivity. Všetko, čo vám ponúkame je súčasťou našej ručnej výroby a šikovnosti. Od jedál, cez suveníry až po vybavenosť chaty, ktorú sme pretvorili do súčasnej podoby, ide o vlastnoručnú prácu. Všetci sme boli nútení nazrieť do seba samého a zhodnotiť vlastné schopnosti. Sú dni, kedy nestačí byť len chatárom…

Práve vďaka tomu vieme ľuďom odovzdať kúsok zo samých seba, ktorý im bude Magurku a jej úprimných ľudí pripomínať vo forme zážitku s nádychom nostalgie „ako Voľakedy“. Prioritou je pre nás ľudský prístup v rodinnej atmosfére tak, „aby všetci tí, ktorí prichádzajú ako hostia, odchádzali ako priatelia“.

Kto sme?

Sme úplne obyčajná rodina, ktorá svoje detstvo a roky dospievania strávila objavovaním celého sveta, najviac nám však učarovala krása vlastnej domoviny. Hlboko v nás ostala pestrosť zážitkov a spomienok na ňu. Spomienky na nekonečne vlniace sa hory, na prázdniny strávené u starých rodičov v domčeku pod kopcami, na vôňu čerstvo upečeného chlebu, na prechádzky s výhľadom do doliny, na dobu, v ktorej človek pokorne žil s prírodou. Budovanie chaty a jej života sme si od začiatku híčkali. Začínali sme nesmelou myšlienkou, ktorú sme sa postupom času odhodlali rozvíjať. Najviac zo všetkého nám išlo o vybudovanie rodinného podniku s autentickou atmosférou.

Naše vízie

Spoločne sa o chatu staráme, prichádzame na nové nápady, riešime jej problémy s nedostatkami a trávime v nej naše životy. Ako rodina vstupujeme do nových výziev, ktoré nás učia vzájomnej podpore a pochopeniu. Sme tím, v ktorom si navzájom kryjeme chrbát, nepôsobíme ako jednotlivci, sme pevný celok. Sme zvláštni, pretože chceme ostať samostatným malým podnikom, s vlastnou tvárou, ktorý sa drží svojej filozofie. Neženieme sa za developerskou víziou o vybudovaní dovolenkového rezortu.

Naše ciele

Aj naďalej chceme našou, zodpovednosťou a úctou k tomuto jedinečnému kúsku kraja zachovať Magurke tvár historickej baníckej osady s nedotknutou prírodou. Našou činnosťou Magurku zveľadiť, pomôcť s jej udržiavaním a podnikať aktivity, ktoré nenarušia miestnu flóru a faunu, nepoškvrnia históriu a pamiatku tejto jedinečnej lokality.

Rezervovať pobyt

Otvorené denne

Sme pre vás otvorení denne

WIFI zdarma

V celej chate je k dispozícii WiFi

Spoločenské podujatia

Kapacita salónika je cca 30 osôb

Psy povolené

Môžete prísť aj s vašim miláčikom

E-BIKE

Dobíjacia stanica priamo na chate

Najvýhodnejšia cena
rezervácie iba cez:
Tel.: +421 903 704 444
E-mail: info@magurka-liptov.sk