Chata Magurka > blog > Čistenie okolia Magurky

Čistenie okolia Magurky

Pridajte sa!

V malebnej baníckej osade Magurka v Nízkych Tatrách sa udeje dobrá vec. Pridajte sa k nám a guláš, pivo či kofola vás neminú! 

V prvý októbrový víkend budeme spoločne dobrovoľnícky čistiť starú nelegálnu skládku odpadu na Magurke. Odpad sa bude vyvážať z okolia bývalej banskej štôlne Rüsseger počas dňa, no a večer výsledky dobrovoľníckej práce spoločne oslávime.  

Zraz dobrovoľníkov bude v sobotu 5. 10. 2019 ráno o 9.00 hod. pred Chatou Magurka.
Stačí si priniesť iba pracovné rukavice. 

Pre všetkých dobrovoľníkov bude pripravený guláš, pivo a kofola. K dispozícii bude ohnisko na opekanie a počas celého večera budú znieť gitary a trampské piesne.  

Dostanete sa k nám bez problémov vlastnými autami, bicyklami alebo pešo z obcí Partizánska Ľupča alebo Liptovská Lúžna. Obec Partizánska Ľupča pristaví ku smetisku veľkokapacitné kontajnery a zabezpečí odvoz a likvidáciu všetkého odpadu, ktorý sa do nich uloží.  

„Nelegálna skládka odpadu v okolí niekdajšej štôlne Rüsseger vznikla v období komunizmu ako odpad, ktorý údajne vyprodukovala prevádzka horskej Chaty Magurka. My sme chatu síce prevzali do prevádzky až v septembri 2017 a alibisticky by sme tak mohli dať ruky preč od toho, čo sa týka minulosti spred viac ako 30 rokov. Na kvalite životného prostredia a kráse okolia nám však záleží. Aj preto sme sa dali dokopy s ďalšími lokálnymi partnermi a rozhodli sa toto environmentálne bremeno zlikvidovať. Chceme, aby sa na Magurke každý cítil dobre a odniesol si len pekné spomienky. Na to je však potrebné najskôr odniesť odpad tam, kam patrí,“ hovorí Miroslav Meluš – chatár na Chate Magurka a zástupca o.z. Priatelia Magurky.  

Tešíme sa na vás!