Novinky

Čistenie okolia Magurky

V prvý októbrový víkend budeme spoločne dobrovoľnícky čistiť starú nelegálnu skládku odpadu na Magurke. Odpad sa bude vyvážať z okolia bývalej banskej štôlne Rüsseger počas dňa, no a večer výsledky dobrovoľníckej práce spoločne oslávime.

Pridajte sa!

V malebnej baníckej osade Magurka v Nízkych Tatrách sa udeje dobrá vec. Pridajte sa k nám a guláš, pivo či kofola vás neminú!

V prvý októbrový víkend budeme spoločne dobrovoľnícky čistiť starú nelegálnu skládku odpadu na Magurke. Odpad sa bude vyvážať z okolia bývalej banskej štôlne Rüsseger počas dňa, no a večer výsledky dobrovoľníckej práce spoločne oslávime.

Registrácia dobrovoľníkov bude v sobotu 5. 10. 2019 ráno o 8.30 hod.
pred Chatou Magurka.

Je potrebné priniesť si vlastné pracovné rukavice, všetko ostatné bude zabezpečené. 

 Harmonogram programu v sobotu 5.10.2019:

  • 8:30 registrácia dobrovoľníkov pred Chatou Magurka
  • 9:00 otvorenie dobrovoľníckeho podujatia a spoločný odchod k nelegálnej skládke
  • od 9:30 do 14:30 čistenie a likvidácia nelegálnej skládky v okolí štôlne Russeger
  • od 15:00 do neskorého večera: guláš, pivo, kofola, muzika, opekanie z vlastných zásob, zábava…

Pozn.: počas upratovania nelegálnej skládky Chata Magurka zabezpečí pre dobrovoľníkov bezplatné občerstvenie (mastný chlieb s cibuľou) a pitnú vodu. K dispozícii budú prostriedky na umytie rúk.

Chata Magurka pripravila aj sprievodný víkendový program pre ubytovaných hostí a aj ostatných návštevníkov:

  • piatok 4.10.2019 o 19:30 prednáška a diskusia s prof. Martinom Chovanom na tému „História baníctva a ťažby zlata na Magurke“
  • nedeľa 6.10.2019 o 9:00 spoločná vychádzka po niekdajšej banskej ceste s laickým výkladom chatára a návšteva banských diel: štôlňa Kilián, štôlňa Ritterstein a pozostatky banského vodovodu

 AKCIA: Chata Magurka ponúka aktívnym účastníkom, ktorí sa zapoja do sobotnej dobrovoľníckej činnosti zľavu -30 % z ceny ubytovania s raňajkami na pobyt od piatka 4.10.2019 do nedele 6.10.2019.

POZOR: Pre uplatnenie zľavy -30 % je potrebné rezervovať si ubytovanie výlučne e-mailom: info@magurka-liptov.sk. Ubytovaným dobrovoľníkom odporúčame prísť na chatu v piatok pred 17:00 tak, aby sa stihli v kľude pred prednáškou a diskusiou zložiť a navečerať.

Pre všetkých dobrovoľníkov bude pripravený guláš, pivo a kofola. K dispozícii bude ohnisko na opekanie a počas celého večera budú znieť gitary a trampské piesne.

Dostanete sa k nám bez problémov vlastnými autami, bicyklami alebo pešo z obcí Partizánska Ľupča alebo Liptovská Lúžna. Obec Partizánska Ľupča pristaví ku smetisku veľkokapacitné kontajnery a zabezpečí odvoz a likvidáciu všetkého odpadu, ktorý sa do nich uloží.

„Nelegálna skládka odpadu v okolí niekdajšej štôlne Rüsseger vznikla v období komunizmu ako odpad, ktorý údajne vyprodukovala prevádzka horskej Chaty Magurka. My sme chatu síce prevzali do prevádzky až v septembri 2017 a alibisticky by sme tak mohli dať ruky preč od toho, čo sa týka minulosti spred viac ako 30 rokov. Na kvalite životného prostredia a kráse okolia nám však záleží. Aj preto sme sa dali dokopy s ďalšími lokálnymi partnermi a rozhodli sa toto environmentálne bremeno zlikvidovať. Chceme, aby sa na Magurke každý cítil dobre a odniesol si len pekné spomienky. Na to je však potrebné najskôr odniesť odpad tam, kam patrí,“ hovorí Miroslav Meluš – chatár na Chate Magurka a zástupca o.z. Priatelia Magurky.

Tešíme sa na vás!

Akciu organizujú:

Partnerom podujatia je Nitriansky horský spolok, sponzorsky podujatie podporuje Chata Magurka.

Mediálni partneri:

Publikované: 1. augusta 2019
Zdieľajte článok:

Otvorené denne

Sme pre vás otvorení denne

WIFI zdarma

V celej chate je k dispozícii WiFi

Spoločenské podujatia

Kapacita salónika je cca 30 osôb

Psy povolené

Môžete prísť aj s vašim miláčikom

E-BIKE

Dobíjacia stanica priamo na chate

Najvýhodnejšia cena
rezervácie iba cez:
Tel.: +421 903 704 444
E-mail: info@magurka-liptov.sk