Chata Magurka > Aktivity > Chata Magurka v podcaste a článkoch o Nepoznanom Liptove

Chata Magurka v podcaste a článkoch o Nepoznanom Liptove

V spolupráci s Visit Liptov sme pre vás pripravili zaujímavé informácie o chate a jej okolí. Prečítajte si rozhovor alebo vypočujte si podcast. 

V podcaste sa napríklad dozviete, čo okrem nádhernej prírody ponúka okolie Magurky? Aká bola táto obec kedysi, čo po sebe zanechalo baníctvo a kde sa tu vybrat na turistiku?

V článku sa dostaneme na hrebeň Nízkych Tatier, ktorý je veľmi obľúbený a vyhľadávaný. Jeho rozmanitosť, výhľady a hlavne ten pokoj, ktorý tam človek zažíva je mnohokrát až neopísateľný. My sme sa na hrebeň Nízkych Tatier vybrali z Chaty Magurka banským náučným chodníkom. Sprevádzala nás Petra Jurečková, ktorá sa citlivým spôsobom stará o marketing chaty Magurky a túto oblasť si doslova zamilovala.

Nádherná časť Nízkych Tatier

Podcast s chatárom Mirom. 

Článok o túre s marketingovou manažérkou Petrou Jurečkovou. 

O projekte Nepoznaný Liptov

Nepoznaný Liptov, resp. nepoznané miesta, ktoré za to stoja sú vždy poklady pre dušu aj telo. Takéto miesta je najlepšie spoznávať aj s reáliami a koloritom prostredia. Keďže cestovný ruch na Liptov privádza naďalej dychtivých turistov, rozhodli sme sa, v rámci projektu

Nepoznaný Liptov, tieto miesta predstaviť a vtiahnuť vás do nich prostredníctvom originálnych videí, pútavých podcastov, zaujímavých článkov a ak to bude možné aj menších podujatí či individuálnych exkurzií.

Nepoznané miesta neznamenajú miesta úplne neznáme. Ide o miesta už objavené, mnohými aj preskúmané, avšak na to, aby sme ich skutočne poznali potrebujeme vedieť a poznať oveľa viac. A práve preto nám ich tajomstvá pomôžu odhaľovať odborníci, špecialisti a autority v danej oblasti. Práve oni nám predstavia liptovské salaše, okolité travertíny, vyvieračky a pramene, ale aj remeselné výrobky či nepoznané túry.

Nepoznaný Liptov nebude možné predstaviť hneď, pôjde o akési jeho postupné odhaľovanie. Krok za krokom ku každej téme pripravujeme dokumentárne video, sériu podcastov, články a veríme, že bude možné, aby sme vás každým miestom previedli aj osobne, lebo Liptov treba zažiť.

Budeme radi, ak sa vám u nás ešte viac zapáči a objavíte na Liptove čaro nepoznaného..

Pozvánka na podujatie na Magurke
Výhodný pobytový balík. Objednajte si ubytovanie ešte dnes!

Zabezpečte si u nás komfortné ubytovanie počas predĺženého víkendu na horskej chate.  Neváhajte, počet miest je limitonavý! 

Výhodná cena ubytovania aj s raňajkami. 

Kam ďalej?

Pozrite si našu ďalšiu ponuku. 

Magurský zlatý chodník

Náučný chodník, ktorý sa dá prejsť aj na skialpových lyžiach.

Čítať viac =>

Novinky na Magurke

Pozrite si náš blog s rozhovormi alebo informáciami z Magurky.

Čítať viac =>

Reštaurácia

Kompletnú ponuku reštaurácie s jedálnym lístkom nájdete na našich stránkach. 

Čítať viac =>

Ubytovanie

Útulné a pohodlné ubytovanie na horskej chate. Izby s vlastným sociálnym zariadením. 

Čítať viac =>

Ďalšie aktivity a informácie nájdete aj sekcii Novinky