Na e-biku po okolí Magurky

Prepadli ste vášni spoznávať krásy slovenskej prírody zo sedla bicykla? Máme pre vás skvelý tip! Vymente obyčajný bicykel za e-bike a trúfnite si aj na náročnejšie trasy.

Presvedčite sa na vlastnej koži, že za kvalitným relaxom netreba cestovať na opačný koniec sveta. Slovenská príroda ponúka množstvo krásnych zákutí, ktoré stojí za to preskúmať. Presne také je aj okolie Magurky, osady učupenej hlboko medzi kopcami Nízkych Tatier, ďaleko od zhonu, stresu a civilizačných vymožeností.

Príďte sa sem naladiť na pohodu a načerpať čistú energiu prírody! Strechu nad hlavou vám poskytne rovnomenná chata Magurka, ktorá poskytuje turistom útočisko už vyše 80 rokov. Novo zrekonštruovaná chata leží v nadmorskej výške 1045 m n. m., vďaka čomu je skvelým východiskom pre výlety do okolitej prírody po osvedčených trasách pre peších turistov aj pre cyklistov. Nemusíte prekonávať kilometre na začiatok trasy, lebo začínate priamo tam!

Aby ste si vaše výlety ešte viac vychutnali a aby ste toho ešte viac stihli, priamo na chate Magurka si môžete požičať elektrobicykle. Pomôžu vám prekonať aj väčšie vzdialenosti a vyšľapať prevýšenia, na ktoré by ste si inak netrúfli. Na výlet tak môžete zobrať celú vašu rodinku alebo priateľov aj bez väčších kondičných príprav. S malou podporou elektromotora hravo zvládnete aj náročnejšie horské cyklistické trasy, ktoré sú pretkané malebnými horskými čistinkami a krásnymi výhľadmi na okolitú krajinu.

Na výber tu máte niekoľko viac či menej náročných trás, ktoré stojí zato vyskúšať. Otestovali sme pre vás dve trasy, ktoré si môžete stiahnuť do vášho navigačného zariadenia prostredníctvom GPX Viewer:

 

1 trasa Chata Magurka – Predná Magura – Partizánska Ľupča – Ľupčianska dolina – Chata Magurka

náročnosť: ťažká.

Po lesných zvážniciach ponad Ľupčiansku dolinu s nádhernými výhľadmi zo sedla elektrobicykla až na vrchol Prednej Magury, z ktorej sa Vám naskytne jeden z najkrajších kruhových výhľadov na Liptove. Ako na dlani uvidíte Vysoké, Západné Tatry, Chočské vrchy, Malú aj Veľkú Fatru a Nízke Tatry. Zjazd po žltej turistickej značke do Partizánskej Ľupče a následne hore Ľupčianskou dolinou až na Chatu Magurka.
km 40 km
čas  6 hod
prevýšenie nahor 1 455 m
prevýšenie nadol 1 458 m

2 trasa Chata Magurka – dolina Latiborská – Železnô – Ráztocké sedlo – L.Lúžna – sedlo Prievalec – Chata Magurka
náročnosť   stredná
Trasa začína zjazdom po cyklo značke ku horárni Kapustisko a pokračuje dolinou Latiborská ku osade Železnô. Ďalej nás po lesných zvážniciach s výhľadmi, ktoré inak nezažijete, dovedie až pod Salatín do Ráztockého sedla. Strmým zjazdom sa dostaneme do Liptovskej Lúžnej ku salašu Lúžňan (možnosť kúpiť ovčie produkty), odkiaľ najprv asfaltkou a následne po lúčnych pasienkoch plných oviec prídeme nazad na Chatu Magurka
km   26 km
čas  4 hod
prevýšenie nahor 1 016 m
prevýšenie nadol 1 014 m

Poznámka: Tieto dve trasy sa v prípade náročných bikerov dajú spojiť a vznikne supertrasa. vyrazí sa ráno a obed si dajú opäť u nás na chate, pričom tento čas sa využije na opätovné dobitie ebikeu. Po dobrom obede sa pokračuje v trase

3 trasa Chata Magurka – dolina Latiborská – Železnô – rázc. Tajch – Chata Magurka
náročnosť   ľahká (pre rodičov s deťmi v detskej sedanke)
Trasa začína zjazdom po cyklo značke ku horárni Kapustisko a pokračuje dolinou Latiborská ku osade Železnô a po ceste prídeme nazad na Chatu Magurka
km   10 km
čas  2 hod

Ceny prenájmu e-bike (aj na objednávku)
Poldenný  (8,30 – 12,30 hod. medzi sa dobije 14,00-18,00 hod.) 29,- eur/ks
Celodenný (8,30 – 18,00 hod.) 39,- eur/ks
Vratná záloha 50,- eur/ks
Detská sedačka 10,- eur
Prilba 5,- eur/ks

Zľavy
10% na požičanie eBike pre ubytovaných hostí
5% na konzumáciu v našej reštaurácii pre neubytovaných, čo si požičali eBike