fbpx

PRÍBEH PANI PETRY

Chata Magurka očami pani Petry z Bratislavy

Pani Petra nás navštívila a napísala o nás do časopisu Čarovné Slovensko 

 

,,Po dôkladnom zvažovaní sme sa spolu s manželom rozhodli, že tento rok strávime letnú dovolenku na Slovensku. Po dlhých a vyčerpávajúcich mesiacoch v práci som cítila, že potrebujem načerpať nové sily, nadýchať sa čistého horského vzduchu, poprechádzať sa v nedotknutej prírode a odpočinúť si od ruchu hlavného mesta a obrovského množstva povinností.,,

 

 Spomenula som si na vysokoškolské časy a jeden výlet na Chatu Magurka pri Partizánskej Ľupči. So spolužiakmi sme tam strávili pekné chvíle a osud zariadil, že som tam dokonca spoznala aj svojho manžela. Obaja sme boli zvedaví, ako sa chata za ostatné roky zmenila. Voľba miesta dovolenky bola preto jednoznačná. 

 

Nahlásiť ubytovanie cez web bolo jednoduché a problémom nebola ani dohoda na niektorých našich individuálnych požiadavkách. Z diaľnice sme zišli až za Ružomberkom a záverečných 30 minút v aute nás doviedlo rovno pod hlavný hrebeň Nízkych Tatier. Hneď po príchode na chatu sme obaja s manželom ostali veľmi milo prekvapení, ako sa chata zmenila. Chatárka Majča nás milo privítala a naša dovolenka mohla začať.

 

 Bola som veľmi prekvapená, ako sa chata od vysokoškolských čias zmodernizovala. Je vzdušná, priestranná, úplne niečo iné a lepšie ako som si ju pamätala. Ani manžel neskrýval údiv. Súčasný majiteľ chatu prevzal iba pred rokom. A my sme obdivovali, koľko za ten čas už stihol. Napríklad kúsok pod chatou sa nachádza krásne a iba niekoľko týždňov otvorené nové ihrisko pre deti, ktoré ocenila hlavne naša malá dcérka. Podľa slov majiteľa, detským ihriskom či novou strechou rozvoj chaty nekončí, aj zaujímavé novinky sú pripravené aj do budúcnosti.Každý deň sme sa ráno spolu s dcérkou chodili pozerať na ovečky, ktoré ku chate pribudli len nedávno. Pri chate začína náučný chodník pre deti, ktorý pokračuje vedľa volejbalového ihriska a končí na detskom ihrisku. Dcérka sa z neho naučila veľa nových informácií o lesných zvieratkách a spôsobe ich života. Okolie chaty je nádherná panenská príroda, kde počuť tie najčistejšie zvuky lesa. Ideálne miesto na prechádzky aj pre rodiny s deťmi. Vášniví turisti určite ocenia prítomnosť viacerých turistických chodníkov a možnosti výletov na Chabenec a hlavný nízkotatranský hrebeň, či severným smerom na Salatín. Na svoje si však prídu aj hubári, v okolí sme ich stretli viacero, ako sa vracajú s plnými košíkmi. Krásne prostredie a veľká ubytovacia kapacita ponúka fantastické možnosti aj pre teambuildingové aktivity alebo kľudne i školy v prírode. S kolegami vo firme každoročne navštevujeme nové miesta, najbližšie určite odporučím Magurku a jej chatu.

 

 Naša dovolenka bola pre nás aktívny oddych, každý deň sme využili možnosť byť v lese, užívať si ticho a prechádzky v malebnej krajine. Dovolenkovala s nami aj naša malá sučka jorkšírskeho teriéra. Po príchode na chatu sa personál postaral aj o jej misku s vodou. Psíky sú na Magurke vítané. Na čerstvom vzduchu vždy veľmi dobre vytrávi a tak sme prevetrali i jedálny lístok chaty. Milo nás prekvapili chutné jedlá, pestrý výber nápojov a to všetko za priaznivé ceny. Na svoje som si prišla i ja ako vášnivá kávičkárka. Na záver dňa sme si dopriali fantastický oddych: keď sa horský vzduch citeľne schladil, relaxovali sme v kadi s horúcou vodou priamo pod hviezdnou oblohou.

 

 Dni zbehli veľmi rýchlo a ani sme sa nenazdali, než naša dovolenka skončila. Do Magurky som sa tak zamilovala už po druhý raz. Určite sem s manželom zavítame i v zime. Majiteľ chaty má podľa vlastných slov v pláne upravovať trate v okolitých lesoch pre bežkárov na lyžiach. Prídeme sa teda presvedčiť. Magurka je magické miesto, ktoré vás pozitívne prekvapí a očarí. Určite ju môžem iba vrelo odporučiť či už len tak na návštevu, teambuilding alebo na predĺžený víkend počas blížiaceho sa babieho leta.

 

Vaša verná čitateľka Petra (30) z Bratislavy 

REZERVUJ SI UBYTOVANIE ONLINE 

Prostredníctvom nášho online formulára si jednoducho a rýchlo môžete rezervovať ubytovanie v našej chate Magurka.

Rezervácie?

+421 903 704 444 

Otvorené denne

po-st 9-20 pia-so 8-22 ne 8-20

Chcete nám napísať?

info@magurka-liptov.sk

Ak máte špeciálne požiadavky alebo ste nenašli na celej stránke odpoveď na svoje otázky, 

kontaktujte nás, prosím, na tel. č.: +421 903 704 444 alebo emailom na info@magurka-liptov.sk