Objavujte Magurku zábavnou formou pre malých aj veľkých! 

Hybajko žije v lesoch a štôlňach okolo Chaty Magurka, no občas sa s nami na chatu a ihrisko príde zahrať zaujímavé hry, ktoré vo voľnom čase rád vymýšľa. Určite sa rád zahrá aj s vami ak ho prídete navštíviť na Chatu Magurka.

Ako na to? Pravidlá hry:
 1. Na Chate Magurka si zober pátračskú mapu s indíciami.

   

 2. Nájdi správne odpovede na vybraných miestach.

   

 3. Poznač si ich do svojej mapy.

   

 4. Pri ukázaní odpovedí na Chate Magurka dostaneš zľavu v reštaurácii, podľa počtu nájdených miest.
Hracia karta
Letáčik ako pozvánka

Pátračská náučná hra s Hybajkom je zameraná na zaujímavé miesta v okolí Magurky. Pomocou mapy vo vnútri letáčiku môžete objaviť nepoznané a zároveň sa niečo zaujímavé dozviete o histórii a okolí Magurky. Súčasťou hry sú totiž tiež rôzne vedomostné otázky z každého miesta.

Nájdenie správnych odpovedí poslúži okrem vedomostí aj ako možnosť získať zľavu v reštaurácií.

Aké miesta môžeš nájsť?

Mapka vás prevedie okolím osady Magurka. Či už vedú vaše kroky od samotnej chaty len po detské ihrisko, alebo si radi zájdete až do okolitých lesov preskúmať banské štôlne, starý banský vodovod. 

Niekoho možno viac osloví možnosť vyskúšať si ryžovanie zlata, pozrieť si národnú kultúrnu pamiatku priamo v osade či malebný historický kostolík. Je len na vás koľko času a snahy do pátrania dáte. 

Tiež dôležité:
 • 1 miesto = 1% zľavy
 • Najvyššia možná zľava je 10%/kartička
 • Zľavy sa navzájom nekumulujú
 • Vyplnenú kartičku je možné použiť len v jednom nákupe
 • Nachádzate sa v Národnom parku Nízke Tatry, v 3. a vyššom stupni ochrany. Prosíme o dodržiavanie návštevného poriadku NAPANT

Magurského permoníka Hybajka, nájdete  v lete aj na našom vonkajšom detskom ihrisku. 

Čo tak spraviť si pauzu počas náročného pátrania ?

Osviežte sa celkom netradične – piknikom priamo na lúke alebo v lese! Stačí prísť, všetko ostatné máme pre vás priprapravené a nabalené.  Viac o pikniku sa dozviete tu

Objavíte všetky miesta ...

… čo potom? Aj na tom máme odpoveď. Pripravili sme pre vás tipy na výlety do 30 km od chaty. Prísť k lokalitám môžete napríklad na bicykloch alebo e-bikes, ktoré vám tiež vieme zapožičať priamo na chate.

Tešíme sa na vás spolu s Hybajkom. Zdar boh, priatelia.