Potrebujete na chvíľu uniknúť z vašej rušnej a uponáhľanej každodennej reality? Doprajte si hlboký relax v lone čistej, nedotknutej prírody, ktorá vás očarí svojou neuchopiteľnou krásou. Zavítajte k nám do Magurky.

Naša chata nestojí uprostred žiadneho vychyteného strediska. Nenájdete tu žiadne extra atrakcie, iba šum stromov, zvuky prírody a v noci naozajstnú tmu a nebo plné hviezd.

A ak potrebujete elektronický detox, na požiadanie vypneme aj wi-fi signál. Zabudnite na povinnosti, vyčistite si myseľ a zbavte sa stresu. V okolí našej chaty budete mať dosť príležitostí a my vám radi poradíme, kam sa vybrať.

Turistická chata v našom chápaní, znamená čistý a jednoduchý štandard s domácou kuchyňou. Magurka má byť miesto, odkiaľ budete vyrážať do prírody, za zážitkami a príjemnými spomienkami. Večer sa sem radi vrátite.

Čakajú tu na vás turistické chodníky pre rodiny s deťmi, začiatočníkov aj pokročilých, cyklistické trasy pre tých odvážnejších. Náročnejšie trasy vám pomôžu zdolať elektro-bicyckle, ktoré si u nás môžete požičať. Garantujeme, že sa nebudete predierať davom turistov. V zime je u nás veľa príležitostí na skvelé skialpinistické túry, či túry na snežniciach po zimných vyznačených trasách. Lyžiarske zjazdovky sú cez kopec, ak by ste zatúžili napríklad po tejto aktivite.

Večer si užijete pohodu bez štvorprúdovky pod oknami, v drevenej kadi pod holým nebom, alebo si môžete opekať na otvorenom ohnisku s prístreškom. Potrebné suroviny a ingrediencie nájdete v našej kuchyni. Stačí sa len dohodnúť s personálom. Pokiaľ ste väčšia skupina, môžete si požadované suroviny objednať vopred.

V chate Magurka nemáme animátora, ktorý vám bude robiť program a naháňať vás, čo máte robiť. Ani 300 umelých hračiek, ktorými zasypete vaše deti. Na izbe vás nečaká ani diaľkový ovládač od TV. Hneď oproti však máme obrovskú lúku, na ktorej sme postavili detské ihrisko, ktoré sa nedá nevyskúšať a scenériu s uhlopriečkou a kontrastom, aký nedosahuje ani najlepší TC.

Prístupové cesty

Hlavný prístup na chatu vedie po ceste z Liptovskej Lúžnej alebo z Partizánskej Ľupče po rázcestie Tajch, odkiaľ sú smerovníky ďalej na Magurku, kam vedie tiež asfaltka.

Pre peších sú možnosti dopravy na Magurku nasledovné:

  • Autobusom do Liptovskej Lúžnej na konečnú a potom po ceste na sedlo Prievalec, za ktorým križuje cestu zelená značka, ktorá vedie zo Salatína cez osadu Železnô na Magurku – 1 hod.

Na chatu sa dá dostať aj z hlavného hrebeňa Nízkych Tatier a to nasledovne:

  • Zo sedla Latiborskej hole po modrej značke za 1.10 hod.
  • Zo sedla Zámostskej hole po žltej značke za 1 hod.
  • Povyše sedla Ďurkovej cez Mestskú horu po zelenej značke za 1.30 hod.
  • Zo Slatína za cca 2 hod.

Fotogaléria