fbpx

VAŠE OTÁZKY 

Všeobecné otázky 

Chata Magurka (1050 m n.m.) sa nachádza priamo v Národnom parku Nízke Tatry, na severnej strane pod hlavným nízkotatranským hrebeňom, v lokalite pod Ďurkovou a Zámostkou hoľou. Niekdajšia banícka osada Magurka, v ktorej chata stojí, je súčasťou katastrálneho územia obce Partizánska Ľupča.
Najrýchlejšie vlastným autom, motorkou alebo bicyklom po verejnej komunikácii buď z obce Partizánska Ľupča nachádzajúcej sa neďaleko Bešeňovej (cca 14 km) alebo z obce Liptovská Osada smerom cez Liptovskú Lúžnu (19 km), ktorá leží na hlavnej spojnici medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom. Dostanete sa k nám však i ako peší turisti, a to buď Ľupčianskou dolinou z Partizánskej Ľupče, zo Železného (napríklad ak schádzate z vrchu Salatín) alebo priamo z hlavného hrebeňa Nízkych Tatier. V poslednom prípade môžete na Magurku zostúpiť po zelenej (Ďurková), žltej (sedlo Zámostskej hole) alebo modrej značke (sedlo Latiborskej hole).

Load More

Rezervácie a platby

Rezervácie môžete robiť telefonicky na +421 903 704 444, emailom na info@magurka-liptov.sk alebo prostredníctvom rezervačného formuláru na stránkach www.magurka-liptov.sk
Cena zahŕňa ubytovanie na noc/osoba, posteľnú bielizeň, uteráky a od 1.1.2019 raňajky. V cene ubytovanie nie je zahrnutá miestna daň z ubytovania (0,40 EUR/osoba/noc), ktorú prostredníctvom nás platíte obci Partizánska Ľupča. Táto vám bude k cene ubytovania pripočítaná.
Pre potvrdenie rezervácie ubytovania sa vyžaduje úhrada zálohovej faktúry, a to vo výške 50 % z predpokladanej ceny ubytovania. Platbu je možné realizovať bezhotovostným prevodom alebo hotovostným vkladom priamo na bankový účet. Zálohová faktúra Vám bude vystavená pri rezervácii pobytu na konkrétny termín. Rozdiel medzi zálohou a účtom za ubytovanie zaplatíte na recepcii Chaty Magurka pri svojom príchode. Firemným klientom a právnickým osobám vystavíme na požiadanie faktúru ako alternatívny daňový doklad k bloku z registračnej pokladne.
Na Chate Magurka sa dá bezproblémovo platiť bezhotovostne všetkými bežne používanými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro ale i tak odporúčame mať v zásobe aj  HOTOVOSŤ, lebo nikdy neviete kedy nás alebo vás moderné technológie zradia. Nepríjimame darčekové platobné karty tzv. gift cards.
Rezervácia sa stáva záväznou až po prijatí zálohovej platby na bankový účet.
Zálohová platba sa uhrádza pri rezervácii pobytu a jej uhradením je rezervácia konkrétneho termínu potvrdená. Doplatok sa platí pri príchode.
Pre potvrdenie rezervácie pobytu sa vyžaduje riadna úhrada zálohy vo výške 50 % z ceny pobytu.
Zmena rezervácie nie je problémom, pri zrušení rezervácie sa postupuje podľa Všeobecných ubytovacích podmienok.
V prípade, že nemôžete nastúpiť na pobyt, je nutné kontaktovať recepciu čo najskôr. Zaplatený rezervačný poplatok (záloha 50 %) prepadá v prospech ubytovateľa, ak je zrušenie pobytu požadované po uplynutí časového limitu, stanoveného na zrušenie rezervácie. Podmienky rezervácie a stornovanie rezervácií nájdete vo Všeobecných ubytovacích podmienkach.

Load More

Ubytovanie

Podkrovné izby (č. 1 – 7) vo vyššom štandarde ponúkajú hosťom samostatné sociálne zariadenia (sprchový kút, toaleta, umývadlo), uteráky, skriňu, komodu, vešiak na vetrovky a botník na odloženie topánok. K dispozícii sú nočné stolíky s lampami, pohovka a poháre na vodu. Izby v turistickom štandarde na prízemí (č. 8 – 14) ponúkajú nocľah na poschodových posteliach. Na izbách sú k dispozícii skrine na odloženie osobných vecí a uteráky, toaleta a umyvárka sa nachádzajú v spoločnom priestore.
Od 14.00 hod
Do 10.00hod
Občiansky preukaz alebo cestový pas. Pri ubytovaní odporúčame hosťom oboznámiť sa so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Ritterstein, s.r.o., ktoré popisujú, akým spôsobom sa osobné údaje zbierajú, spracovávajú a ochraňujú.
Áno, k dispozícii je možnosť doobjednať raňajky, polopenziu alebo plnú penziu. Okrem toho je k dispozícii jedálny lístok, z ktorého je možné objednávať v bežných otváracích hodinách reštaurácie.
Auto je možné zaparkovať na verejnom priestranstve v okolí Chaty Magurka. Chata tiež disponuje súkromnými pozemkami, na ktorých je možné parkovať.
Áno, deti sú u nás vítané. Do 3 rokov je ubytovanie zdarma.
Áno, vyžadujeme však, aby bolo domáce zviera (pes) naučený základným hygienickým návykom, neznečisťoval výkalmi ani inak priestory chaty a súčasne mu bola poskytovaná štandardná veterinárna starostlivosť (najmä povinné a odporúčané očkovania proti bežným ochoreniam, pravidelné používanie veterinárnych prípravkov proti blchám, črevným a iným parazitom – veterinárnu starostlivosť je prevádzkovateľ chaty alebo ním poverený zamestnanec oprávnený skontrolovať z riadne vyplneného očkovacieho preukazu alebo PET-pasu). Poplatok za ubytovanie domáceho zvieraťa je 5,- eur / noc.
Pri dlhodobom ubytovaní nad 8 nocí je možné čerpať výhody nášho programu pre verných a dlhodobých zákazníkov a získať zľavu na ubytovanie a stravovacie služby.
Áno, k dispozícii je možnosť doobjednať raňajky, polpenziu alebo plnú penziu. Okrem toho je k dispozícii jedálny lístok, z ktorého je možné objednávať v bežných otváracích hodinách reštaurácie.

Load More

Stravovanie

Áno, ak je požiadavka oznámená v predstihu. Pre ucelené kolektívy varíme podľa požiadaviek prípadne podľa všeobecne záväzných vyhlášok (napr. pre školy v prírode).

Bežne pripravujeme jedlá aj pre celiatikov.

Áno, v našich priestoroch sa nachádza aj detský kútik.

Áno, denné menu je v ponuke našej reštaurácie.

Áno, denné menu je v ponuke našej reštaurácie.

Otváracie hodiny reštaurácie:

pondelok – štvrtok 9:00 – 20:00, piatok-sobota 8:00 – 22:00 nedeľa 8:00 – 20:00

Kuchyňa je otvorená do 19,30 hod

7,30-9,30 hod

Akceptujeme platby hotovosťou alebo štandartnými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard alebo Maestro. Neakceptujeme darčekové platobné karty tzv. gift cards.

Nie, stravné lístky ani iné poukazy neprijímame. Je možné platiť iba hotovosťou alebo štandartnými platobnými kartami.

Auto je možné zaparkovať na verejnom priestranstve v okolí Chaty Magurka. Chata tiež disponuje súkromnými pozemkami, na ktorých je možné parkovať súčasne 6 áut.

Áno, sieť WIFI je k dispozícií a je ponúkaná hosťom reštaurácie bezplatne.

Áno, k dispozícii je neprechodný salónik s kapacitou pre cca 25 hostí. V prípade väčšej skupiny hostí je možné si prenajať celú chatu ako uzavretú spoločnosť.

Kuchyňa je zameraná na domáce jedlá v jedálnom lístku a aj v dennom menu. V našom jedálnom lístku môžete nájsť lokálne slovenské špeciality – bryndzové halušky, pirohy, strapačky,…

Load More

Teambuildingy

Min. 10 osôob, avšak max. kapacita chaty je pre cca 46 osôb. V prípade väčšieho počtu osôb Vám radi sprostredkujeme objednanie dodatočných ubytovacích kapacít u súkromných poskytovateľov obytovania na Magurke, s ktorými v takýchto prípadoch úzko spolupracujeme.

Áno, máme k dispozícií aj konferenčnú miestnosť.

Z organizačných dôvodov je nutné objednať firmenú akciu alebo event aspoň 3 dni vopred.

Áno, máme možnosť zabezpečenia firmenej akcie kompletne na kľúč a bez starostí pre vás.

Záloha na rezerváciu firemnej akcie je nutná. Výška zálohy a spôsob úhrady pre firemných klientov budú dohodnuté individuálne.

Zahraničná klientela je u nás vítaná. Okrem slovenčiny náš personál komunikuje anglicky, nemecky a taliansky.

Obhliadka miesta pred samotnou akciou je samozrejme možná.

V prípade firemných klientov akceptujeme platby hotovosťou (do celkovej výšky 1.000,- EUR vrátane DPH pri vystavení bločku z registračnej pokladne), prevodom na účet alebo štandartnými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard alebo Maestro.

Load More

Školy v prírode

Min. 10 žiakov, celková ubytovacia kapacita chaty je cca 46 osôb.

Z organizačných dôvodov je nutné objednať školu v prírode aspoň 3 dni vopred.

Stravovanie je zabezpečené 5 x denne: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera. Jedálny lístok bude dohodnutý so školou vopred, pred nástupom žiakov na pobyt.

V prípade záujmu vieme animátora zabezpečiť ako dodatočnú službu.

Záloha na rezerváciu školy v prírode je nutná.

Akceptujeme platby hotovosťou (do celkovej sumy max. 5.000,- eur s DPH v prípade, ak škola nie je platcom DPH), prevodom na účet alebo štandartnými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard alebo Maestro.

Load More

Ostatné otázky

V celom priestore chaty je dostupné pripojenie prostredníctvom bezdrôtovej siete WIFI. Internet je pre hostí reštaurácie a chaty ponúkaný bezplatne.

K dispozícii je detské ihrisko, ktoré patrí ku Chate Magurka. Okrem toho je možnosť prenájmu alebo v prípade zakúpenia „Grill balíka“ možnosť bezplatného využitia vonkajšieho altánku s grilovacou pahrebou a drevom. V prípade záujmu je možné objednať si prenájom exteriérovej sedacej kúpacej kade s ohrievanou vodou. V prípade, že sa chystáte na turistiku, je možné objednať si turistický obedový balík so sebou. Taktiež je možnosť zakúpiť si čerstvo upečené pečivo priamo od nás z pece na Chate Magurka.

V prípade poškodenia chaty či vybavenia sa postupuje podľa Všeobecných ubytovacích podmienok. Vzniknutú škodu je osoba, ktorá škodu spôsobila, povinná uhradiť prevádzkovateľovi chaty.

Vo vnútorných priestoroch Chaty Magurka platí prísny zákaz fajčenia, všetky priestory sú nefajčiarske. Fajčiť je možné len v exteriéri a to na miestach na to určených (tzn. tam, kde sú umiestnené popolníky)

V prípade návštevy v zimnom období je nevyhnuté zohľadniť, že autom sa budete pohybovať vo vysokohorskom prostredí so snehovou pokrývkou, ktorá je súvislá takmer počas celého obdobia od novembra do marca. V zimnom období odporúčame mať vo výbave auta snehové reťaze, ktoré výrazne uľahčujú prejazd áut v prípade akútneho namŕzania povrchu vozovky.

Load More

REZERVUJ SI UBYTOVANIE ONLINE 

Prostredníctvom nášho online formulára si jednoducho a rýchlo môžete rezervovať ubytovanie v našej chate Magurka.

Rezervácie?

+421 903 704 444 

Otvorené denne

po-st 9-20 pia-so 8-22 ne 8-20

Chcete nám napísať?

info@magurka-liptov.sk

Ak máte špeciálne požiadavky alebo ste nenašli na celej stránke odpoveď na svoje otázky, 

kontaktujte nás, prosím, na tel. č.: +421 903 704 444 alebo emailom na info@magurka-liptov.sk%d blogerom sa páči toto: