Chata Magurka > Aktivity > Hory ako ekvivalent slobody a horské slnko = zaručený všeliek pre chuť do života. Turistika z Magurky na Čertovicu

Hory ako ekvivalent slobody a horské slnko = zaručený všeliek pre chuť do života. Turistika z Magurky na Čertovicu

Ahoj! Volám som Katarína a pracujem na Chate Magurka, v lone Nízkych Tatier. Čo viac dodať? Vo voľnom čase rada behám po horách.

Ťažko popísať pocit, ktorý ženie človeka do kopca, čo najvyššie k oblakom. No som stotožnená s tvrdením, že je to istým odrazom/obrazom života, podľa slov horolezca z knihy I. Baja – Smiech na lane.

Jedenu z prvých tohtoročných túr som vybehla na Ďurkovú, jeden z tých ,,výbehov cez kopec”. Od Magurky je to neďaleko, možno hodinka a pol nenáročného stúpania. Vracala som sa z späť keď som pri pohľade na Chabenec zatúžila pokračovať ďalej smerom na východ.
O dva dni na to som si zbalila batoh a vydala sa z Magurky cez Chopok na Chatu Mr.Štefánika a odtiaľ nasledujúci deň na Čertovicu.
Našla som kúsky snehových fliačikov, prebúdzajúcu sa prírodu a svieži vánok, aký je možné cítiť len tých 1500mnm a viac. Fotky asi povedia viac ako milión slov.

Turistov nebolo veľa, kamzíky sa mi schovali. Za mnou skvelý víkend strávený na hrebeni Nízkych Tatier. V číslach je to 50,2 km, 73 622 krokov a 645 ,,vystúpaných poschodí”.

Pre tých, čo by to chceli vyskúšať tiež

Cesta ponúka výhľady na rozmanitý profil krajiny a je vhodná aj pre menej zdatných turistov. Väčšina trasy vedie po červenej značke, čiže úseku z SNP-čky. Táto je súčasťou Európskej diaľkovej trasy E8.

Moja vďaka patrí statostlivej podpory týmu kolegov Chata Magurka, Jogošíkom a Born to trail ako zdroju inšpirácie. U nás na Chate vás vybavíme na túru, na Kamienke (Kamennej chate pod Chopkom) si pochutnáte a fajne oddýchnete a sily doplníte aj na Štefáničke, kde som ocenila ochotný a priateľský prístup personálu.

 

HORE ZDAR!
24.05. 2022

Kam ďalej?

Pozrite si našu ďalšiu ponuku. 

Novinky na Magurke

Pozrite si náš blog s rozhovormi alebo informáciami z Magurky.

Čítať viac =>

Reštaurácia

Kompletnú ponuku reštaurácie s jedálnym lístkom nájdete na našich stránkach. 

Čítať viac =>

Ubytovanie

Útulné a pohodlné ubytovanie na horskej chate. Izby s vlastným sociálnym zariadením. 

Čítať viac =>

Ďalšie aktivity a informácie nájdete aj sekcii Novinky