fbpx

Likvidácia nelegálnej skládky odpadu v Nízkych Tatrách.

Pridajte sa!

V malebnej baníckej osade Magurka v Nízkych Tatrách sa udeje dobrá vec. Pridajte sa k nám a guláš, pivo či kofola vás neminú! 

V prvý októbrový víkend budeme spoločne dobrovoľnícky čistiť starú nelegálnu skládku odpadu na Magurke. Odpad sa bude vyvážať z okolia bývalej banskej štôlne Rüsseger počas dňa, no a večer výsledky dobrovoľníckej práce spoločne oslávime.

Pre všetkých dobrovoľníkov bude pripravený guláš, pivo a kofola. K dispozícii bude ohnisko na opekanie a počas celého večera budú znieť gitary a trampské piesne.  

Zraz dobrovoľníkov bude v sobotu 5.10.2019 ráno o 9:00 pred Chatou Magurka. Stačí si priniesť iba pracovné rukavice.

Dostanete sa k nám bez problémov vlastnými autami, bicyklami alebo pešo z obcí Partizánska Ľupča alebo Liptovská Lúžna. Obec Partizánska Ľupča pristaví ku smetisku veľkokapacitné kontajnery a zabezpečí odvoz a likvidáciu všetkého odpadu, ktorý sa do nich uloží.  

Akciu „Čistenie okolia štôlne Rüsseger“ organizujú spolu obec Partizánska Ľupča a občianske združenie Priatelia Magurky. Partnersky a sponzorsky sa zapájajú: Chata Magurka, Chata pod Javormi, Lesný Komposesorát Partizánska Ľupča a Poľovnícke združenie Ľupčianka. 

„Nelegálna skládka odpadu v okolí niekdajšej štôlne Rüsseger vznikla v období komunizmu ako odpad, ktorý údajne vyprodukovala prevádzka horskej Chaty Magurka. My sme chatu síce prevzali do prevádzky až v septembri 2017 a alibisticky by sme tak mohli dať ruky preč od toho, čo sa týka minulosti spred viac ako 30 rokov. Na kvalite životného prostredia a kráse okolia nám však záleží. Aj preto sme sa dali dokopy s ďalšími lokálnymi partnermi a rozhodli sa toto environmentálne bremeno zlikvidovať. Chceme, aby sa na Magurke každý cítil dobre a odniesol si len pekné spomienky. Na to je však potrebné najskôr odniesť odpad tam, kam patrí,“ hovorí Miroslav Meluš – chatár na Chate Magurka a zástupca o.z. Priatelia Magurky.  

Tešíme sa na vás!

Späť: CHATA MAGURKA

Share this:

Páči sa mi:

Páči sa mi Nahráva sa...
%d blogerom sa páči toto: